Jak zdobyć Android 9 Pie i One UI na swoim Samsung Galaxy S9


Samsung ogłosił w końcu, że planuje zaktualizować Galaxy S9, S9 + i Note 9 do Androida 9 Pie, w tym nowy i ulepszony interfejs One UI. Oficjalna wersja nie będzie dostępna do 2019 r., ale chętni testerzy, którzy będą skłonni zaakceptować pewne problemy i niestabilność, będą mogli korzystać z oprogramowania teraz, rejestrując się w programie Beta.

Jak to się robi?

 Pobierz aplikację Samsung Members z Google Play . jest duża szansa, że masz już zainstalowane. Ale mimo tos prawdź aktualizację – wymaga to absolutnej najnowszej wersji.

Otwórz Samsung Members , zaloguj się na swoje konto Samsung i zaakceptuj dwie poniższe zgody.

Jeśli Android 9 Pie beta jest dostępny,zobaczysz “powiadomienie” na karcie “Strona główna”, aby dołączyć do “Programu Beta dla jednej wersji”.

Stuknij w Powiadomienie o Programie Beta, a następnie w przycisk Zarejestruj i zaakceptuj dodatkowe warunki.

Aby sprawdzić, czy aktualizacja jest dostępna dla telefonu, przejdź do menu Ustawienia , a następnie aktualizacja oprogramowania i Pobierz aktualizacje ręcznie .

Samsung wprowadza aktualizację w fazach, co oznacza, że ​​możesz poczekać na jej nadejście. Pojawienie się na ekranie aktualizacji oprogramowania po wybraniu zajmie około 10 minut.

Jak zwykle, istnieją zastrzeżenia dotyczące programu beta. Na początek Android 9 Pie beta jest otwarty tylko na Galaxy S9, S9 + i Note 9, które są z zakupu poza sieciami komórkowymi. Ponadto samo zarejestrowanie się nie oznacza, że ​​otrzymasz aktualizację Android 9 Pie od razu. Samsung  bierze ochotników, aby przetestować aktualizację, a następnie powoli przesyła ją do małych grup w miarę upływu czasu – możesz ją szybko uzyskać lub możesz jej nie otrzymywać przez kilka tygodni po okazaniu zainteresowania.

 Ale to konieczne, aby zarejestrować się i okresowo sprawdzać dostępność aktualizacji, program Beta One UI będzie dostępny dla telefonu w pewnym momencie. Gdy oficjalna aktualizacja oprogramowania Android 9 Pie dotrze do wszystkich telefonów, otrzymasz również tę aktualizację – i zostanie ona usunięta z programu do następnej wersji, kiedy możesz się ponownie zarejestrować.