[Wakacyjne Gry] Abduction! Word Attack!

abduction


Zgodnie z naszym cyklem „Wakacyjne Gry” polecam wam kolejny znakomity tytuł „Abduction! Word Attack!”. Gra jest typu zręcznościowego, naszym celem jest uratowaniem świata przed kosmitami, waleczną krową, w trakcie gry odblokowujemy dodatkowe postacie min. owcę, wombata, kangura.


Niestety w darmowej wersji oznaczonej jako Lite mam dość ograniczone możliwości, w trybie adventure dostępne są tylko 3 światy na 8 dostępnych, dodatkowo autorzy zablokowali w Abduction Word Attack dwa tryby versus i custom.


Film prezentujący grę:


Sterowanie odbywa się poprzez sensor ruchu znajdujący się w naszym urządzeniu, gra bliźniaczo podobna do znanego użytkownikom Windowsa Ice Tower’a, z tą różnicą że nie skaczemy strzałkami lecz przechylamy w danym kierunku urządzenie (lewo, prawo) co powoduje skoczenie naszego bohatera w daną stronę.

Dla wszystkich tych którzy nie grali w Ice Tower’a spieszę wyjaśnić że cała filozofia gry polega na skakaniu w górę po statycznych lub ruchomych platformach.W grze dostępne mamy dwa tryby – szybka gra i ala „kampanię” która dzieli się na kilka części min. część przygodową, mini gry które dostępne są w wersji darmowej.


Szybka gra umożliwia nam w dosłownie 2 sekundy rozpocząć grę na wylosowanej przez program planszy, użytkownik ma możliwość wyboru poziomu trudności od Kids który uniemożliwia przegrania, następujące poziomy to easy, medium, hard, infinite i evil infinite. Im wyższy poziom tym autorzy gry bardziej uprzykrzają nam rozgrywkę i tak na przykład w poziomie easy możemy ponieść już porażkę, w medium pojawiają się ruchome niektóre platformy, w hard wszystkie platformy poruszają się po linii poziomej, natomiast w infinite i evil infinite oprócz ruchomych platform dochodzą spadające z nieba bomby.


Rdzeniem gry jest tytułowy tryb Word Attack, który składa się z 4 podrozdziałów. Wspomnianego trybu przygodowego, minigry, versus mode i custom.


Pokrótce postaram wam opisać dwa główne podrozdziały Word Attack.


Tryb przygodowy składa się 8 światów min.łąka, pustynia, lodowiec. Każdy świat składa się natomiast z 3 plansz co daje nam łącznie 24 plansze, podczas przechodzenia każdego światu ratujemy przyjaciela krowy, którym możemy później grać.


Tryb mini gry zawiera cztery mini gierki, które umilą nam czas do wyboru mamy tryb czasowy który składa się z dwóch poziomów, tryb score attack, tryb friend rescure w którym w danej planszy musimy zdobyć z nieba spadających naszych przyjaciół np. krowę, mini gra ta też składa się z dwóch poziomów, ostatnim tryb minigier to mayhem który składa się z 4 poziomów, polega on na skakaniu zminiaturyzowaną krową etc.


Gra do ściągnięcia w Android Market, płatna wersja kosztuje 1.25 funta.


chart1

Podobne wpisy:

Jedna odpowiedz

  • >khawro
    19-07-2009 | Permalink |

    bardzo grywalna gierka. moim zdaniem jedna z najlepszych jakie jak na razie wyszły.

Skomentuj ten wpis

Dodaj swój komentarz lub trackback ze swojej strony. możesz również subksrybować komentarze via RSS.

Twój adres nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych *