W końcu Google Dosc także dla Polaka

Radość  we mnie wywołała informacja że nasz ojczysty język znalazł się wśród innych, wzbogacających pakiet biurowy firmy Google. W wersji dla telefonów komórkowych, pakiet Google Docs miał debiut w listopadzie minionego roku. Poza standardowymi fukcjami mobilnymi, pozwala on także na dostęp do takich rozwiązań jak choćby system pracy w grupie z podglądem występujących i nanoszonych zmian w czasie rzeczywistym oraz obsługę zamiany mowy na tekst.

Na dzień dzisiejszy pakiet dostępny jest w 44 różnych językach. Zainteresowany ma do dyspozycji zlokalizowany interfejs oraz możliwość korzystania ze słownika typu Voice w ojczystym języku. W końcu swej lokalizacji doczekał się arkusz kalkulacyjny. Google Dosc wykrywa domyślny język używany przez użytkownika, mamy również możliwość zmiany lokalizacji. Pomimo dostępu pakietu biurowego firmy Google do wielu platform, większość z nich ogranicza nas w podglądzie dokumentów. Edycję możemy jedynie wykonać dla systemu Android w wersji 2.2 ewentualnie nowszej, lub na urzędzenaich z systemem IOS 3.o ewentualnie nowszym.

Podobne wpisy:

Jedna odpowiedz

  • >Kepilif
    06-03-2011 | Permalink |

    Szkoda, że nie można edytować dokumentów mobilnie w wersji poniżej 2.2. Zastanawiam się, czy powodem jest HTML5? Przydałyby się jeszcze „skróty” na zasadzie wyślij do Google Docs.

Skomentuj ten wpis

Dodaj swój komentarz lub trackback ze swojej strony. możesz również subksrybować komentarze via RSS.

Twój adres nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych *