Tworzenie aplikacji na Androida nie było jeszcze nigdy tak proste! – App Inventor

google_app_inventor_android-1-small

App Inventor for Android to nowe narzędzie umożliwiające w bardzo prosty sposób zaprojektować aplikację dla mobilnego systemu Android. To nietypowe wizualne narzędzie programistyczne została stworzona przez Google i najkrócej ujmując jest to kreator aplikacji dla Androida, który na dodatek jest bardzo prosty w obsłudze.

Dodatkowo udostępniony zostały film demonstracyjny, jeśli nie lubisz grzebać w kodzie a chcesz stworzyć program na swój ulubiony system App Inventor for Android jest właśnie dla Ciebie!
Tworzenie aplikacji sprowadza się do budowania jej z ogólnodostępnych modułów takich jak m.in. przyciski, pola tekstowe czy funkcje. Po stworzeniu aplikacji, możemy ją natychmiast skompilować i uruchomić na telefonie. Jak podaje Google, prace nad App Inventor for Android trwały kilka miesięcy.

Niestety jak to bywa w tego typu narzędziach programistycznych, nie liczmy że przygotujemy jakąś zaawansowaną aplikację na urządzenie mobilne z Androidem, raczej chodzi o zaznajomienie użytkownika z procesem tworzenia aplikacji i zachęcenie go do spróbowania własnej aplikacji za pomocą kodu.

Podobne wpisy:

2 odpowiedzi

  • >Sasni
    15-07-2010 | Permalink |

    Szkoda, ze aplikacja nie jest jeszcze dostępna dla każdego użytkownika.

  • >marsjaninzmarsa
    02-08-2010 | Permalink |

    Czyli o ile dobrze zrozumiałem, to to jest po prostu graficzny kreator interfejsu użytkownika, tak? Takie WYSIWYG? :P

Skomentuj ten wpis

Dodaj swój komentarz lub trackback ze swojej strony. możesz również subksrybować komentarze via RSS.

Twój adres nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych *