Sony Ericsson XPERIA X10 oficjalnie zaprezentowany

xperia_x1o

Dziś rano zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, szefowie Sony Ericsson zaprezentowali długo oczekiwaną XPERIA X10. Początkowo nazwa urządzenia miała brzmieć X3 jednak ze względu na kontrowersyjne znaczenie w języku Rosyjskim [link] w ostatniej chwili zostało zmienione na X10. Urządzenie będzie dostępne w pierwszym kwartale przyszłego roku, cena nie jest jeszcze znana.


Wraz z premierą XPERII X10 zadebiutowała nakładka graficzna Rachel UI, która posiadać będzie dwie kluczowe aplikację – Timescape i Mediascape, które pozwolą użytkownikowi zarządzać profilami w serwisach społecznych (Timescape) oraz przeglądać rożnego typu pliki multimedialne znajdujące się wewnątrz pamięci telefonu oraz w ogólnodostępnej sieci (Mediascape). Zgodnie z naszą wczorajszą informacją, niestety pierwszy model firmy Sony Ericsson z systemem Android na pokładzie wyposażony będzie w przysłowiowego pączka, czyli Androida w wersji 1.6. Głównym powodem zrezygnowania z oparcia interfejsu Rachel UI o nową wersją Androida były problemy natury technicznej. Deweloperzy SE od kilku miesięcy przygotowywali nakładkę z myślą o wersji systemu 1.6, nowa wersja Androida oznaczona numerkami 2.0 wnosi zbyt dużo zmian, ws kutego czego premiera Rachel znacznie by się opóźniła, a tego nie chcieli by właściciele koncernu jak i użytkownicy.


Oficjalny film promocyjny:


Specyfikacji techniczna X10 (via komórkomania.pl):
- łączność: GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900, UMTS HSPA 900/1700/2100 oraz UMTS HSPA 800/850/1900/2100,
- 4-calowy dotykowy wyświetlacz pojemnościowy o rozdzielczości 480×854 pikseli, odporny na zarysowania,
- Wi-Fi,
- Android 1.6 (dlaczego nie 2.0?!),
- interfejs użytkownika nazwany UX,
- procesor: Snapdragon Qualcomm QSD8250 1GHz,
- GPS,
- Google Maps wraz z Street View,
- wersja próbna nawigacji Wisepilot,
- przeglądarka internetowa WebKit,
- obsługa Gmail,
- 3.5 jack audio,
- Bluetooth,
- microUSB,
- aparat 8.1 Mpix z autofokusem, rozpoznawaniem twarzy i uśmiechu, stabilizatorem obrazu oraz geotagowaniem,
- 1GB pamięci wewnętrznej,
- karta microSD o pojemności 8GB dołączana do pudełka,
- wymiary: 119 x 63 x 13 mm,
- waga:135 gramów.


Wraz z premierą XPERII w sieci pojawiło się kilka filmów prezentujących oblicze słuchawki:Użytkownicy X10 będą mieli dostęp do Android Market oraz Play Now Arena. Jeśli nie wiesz co to PNA to śpieszę wytłumaczyć, iż jest to autorski serwis SE typu OTA (over the air). Powstał on w 2004 roku i początkowo służył do przesłuchiwania oraz kupowania dzwonków polifonicznych, obecnie działa on w 32 krajach w tym także Polsce i oferuje utwory MP3, niezwykle atrakcyjne gry, unikalne tapety, specjalnie skomponowane dzwonki MP3 itp. Serwis został wielokrotnie nagradzany za bardzo łatwy system płatności. Ciekawe czy wraz z premierą XPERII w Arenie spotkamy gry specjalnie przygotowane pod Androida. W sieci pojawiły się informacje na temat zintegrowania w przyszłości Android Market z Play Now Arena, rozwiązanie to umożliwiło bym Polakom wreszcie kupować płatne wersje aplikacji!


Powracając do wcześniejszych informacji na temat dwóch kluczowych aplikacji / funkcji w interfejsie Rachel – Timescape najprościej ujmując będzie umożliwiał zarządzanie wieloma profilami różnych serwisów społecznych np. Facebook, Twitter itp. z jednego miejsca, natomiast Mediascape będzie zintegrowaną z system wyszukiwarką systemowo-sieciową umożliwiającą wyszukiwanie różnego typu plików multimedialnych.


To by było na tyle krótkich oględzin nowego smartphona SE, urządzenie zadebiutuje w pierwszym kwartale 2010 roku dostępne będzie w dwóch wariantach kolorystycznych Sensuous i Luster Black White różniących się oprócz kolorem końcówką nazwy – Sony Ericsson Xperia X10 i X10a. Wiadomo, że w niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne modele SE z systemem Android i nakładką graficzną Rachel z serii XPERIA.


Jeśli czujesz nadal niedosyt na temat Xperia X10 zapraszamy do zapoznania się z recenzją serwisu engadget –


[Źródło:informacja prasowa -]

Podobne wpisy:

2 odpowiedzi

  • >kasia w
    08-04-2010 | Permalink |

    kiedy ten telefon bedzie dostepny, i ile bedzie kosztowac?

  • >Ala
    26-04-2010 | Permalink |

    Juz jest dostepny od paru dni!Cena to chyba kolo 2600zl!:)Ale to chyba telezy od operatora!

Skomentuj ten wpis

Dodaj swój komentarz lub trackback ze swojej strony. możesz również subksrybować komentarze via RSS.

Twój adres nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych *