SDK Androida 3.0 w nadchodzącym tygodniu?

Już w przyszłym tygodniu SDK Androida 3.0 pojawić się ma oficjalnie na serwerach Google – tak na swojej stronie pisze serwis Android Policy, który powołuje się na sprawdzone źródła. Informacja pokrywa się z wcześniejszymi plotkami, które głosiły że środowisko SDK nowej wersji Androida pojawi się w drugiej połowie października.

Finalna wersja systemu Android o nazwie Gingerbread, czyli po naszemu Piernik pojawić się ma na święta bożonarodzeniowe i jak podaje Google ma być najbardziej przełomową wersją systemu Android jaka ukazała się dotychczas. Największe nowości w Androidzie 3.0 to wsparcie dla HTML5 oraz kodeku WebM, dodatkowo nowa wersja systemu Android nie wspierać ma zewnętrznych nakładek graficznych. Google chce tak dopracować warstwę graficzną systemu, żeby nie były potrzebne już żadne dodatkowe interfejsy graficzne, które na dodatek spowalniają działanie systemu. Dzięki takiemu zabiegowi dojdzie do ujednolicenia pod kątem wizualnym systemu Android na różnych urządzeniach.

Podobne wpisy:

Jedna odpowiedz

  • >marsjaninzmarsa
    18-10-2010 | Permalink |

    Ej no, z tego co wiem, to brak nakładek graficznych to takie Urban Legend trochę – i HTC i chyba nawet Google samo to dementowali…

Skomentuj ten wpis

Dodaj swój komentarz lub trackback ze swojej strony. możesz również subksrybować komentarze via RSS.

Twój adres nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych *