Motorola inwestuje w Sensitive Object

sensitive_moto
Motorola wciąż „idzie” do przodu, po wydaniu dwóch modeli – Dext (Cliq) i Milestone (Droid), ani myśli o zmniejszeniu tempa swoich prac. Koncern kilka dni temu wydal komunikat prasowy, w którym ogłosił o swojej inwestycji w francuską firmę o nazwie Sensitive Object. Spółka zajmuję siłę tworzeniem specjalistycznego oprogramowania pozwalającego na zamianę większości rodzajów powierzchni w panel dotykowy.


Technologia stworzona przez Sensitive Object wykorzystuje analizę fal akustycznych w punkcie styku z powierzchnią, a wszystko dzięki czujnikowi drgań – ReverSys. Tym samym nadaje jej, teoretycznie, właściwości takie, jakie posiadają ekrany dotykowe. Umożliwia to używania jako ekran dotykowy nie tylko szkła czy plastiku, lecz także drewna, metalu lub nawet płyt gipsowo-kartonowych.sensitive-object


Cała ta koncepcja jest dość zadziwiająca. W połączeniu np. z urządzeniami opartymi o system Android, może odnieść duży sukces – o ile Moto zdecyduje się wykorzystać te technologię w rozwoju swoich telefonów z systemem od Google.
Z Sensitive Object, Motorola może zdobyć przewagę nad konkurencyjną (Apple). Czas pokaże, jakie owoce przyniesie ta inwestycja. Jedno wiemy na pewno, amerykański koncern wykonał ten krok w odpowiednim czasie.


[Źródło: ]

Podobne wpisy:

Skomentuj ten wpis

Dodaj swój komentarz lub trackback ze swojej strony. możesz również subksrybować komentarze via RSS.

Twój adres nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych *