Mobilne wyszukiwarki = aplikacje

marketing


Mobilne urządzenia to przyszłość internetu, z każdym dniem coraz większa liczba internautów serfuje po sieci bezpośrednio ze swoich smartphonów. W dobie social media, kiedy autorami treści są głównie użytkownicy serwisów, telefon z dostępem do sieci świetnie nadają się do wymiany informacji z innymi użytkownikami – dzięki niewielkim wymiarom mamy go zawsze pod ręką i w każdej chwili możemy połączyć się z „wirtualnym światem”.

Dodatkowo coraz chętniej korzystamy z specjalistycznych – dedykowanych aplikacji wyszukiwarek, niż bezpośrednio kierować pytanie do Google.

Dzięki wykorzystaniu GPS podczas wyszukiwania (czytaj geolokalizacji), bogatszej bazy wyników oraz przyjemniejszemu interfejsowi oprogramowania coraz większa liczba użytkowników smartphonów korzysta z aplikacji wyszukiwarkowych na swoich smartphonach niż kierować bezpośrednio zapytania do wyszukiwarek online.

Kilka tygodni temu Steva Jobs podsumował, że użytkownicy iPhona nie używają standardowych wyszukiwarek internetowych, tylko wszystkie swoje zapytania kierują do aplikacji ze „specjalistycznymi wyszukiwarkami”. Jednym z głównych powodów przewagi mobilnych aplikacji wyszukiwarkowych nad Google czy Bingiem jest lepsza jakość zwracanych wyników.

Pozycja Google, jako wyszukiwarki mogła by się wydawać niezagrożona, jednak mobilne platformy wyznaczają nowe standardy w świecie wyszukiwarek internetowych. Google wchodząc na mobilny rynek z Androidem chce umocnić także swoją pozycję jako wyszukiwarki na tym specyficznych rynku.A czy Ty czytelniku, korzystasz ze „specjalistycznych” wyszukiwarek na swoim smartphonie typu Qype, Google Place itp.?


Jeśli jesteś zainteresowany tematem, zapraszam do przeczytania poniższego artykułu:

via

Podobne wpisy:

Jedna odpowiedz

  • >Zima
    21-10-2010 | Permalink |

    Osobiście korzystam na Samsungu Wave z widgeta pozwalającego na wprowadzanie frazy do wyszukania, a także mającego skróty do Google Maps i Gmail. Aplikacja Facebook’owa, którą dołączono do systemu zupełnie do mnie nie przemawia ze względu na swoje ograniczenia

Skomentuj ten wpis

Dodaj swój komentarz lub trackback ze swojej strony. możesz również subksrybować komentarze via RSS.

Twój adres nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych *