Która wersja Androida najpopularniejsza?

android_popularnosc
Możemy się tego dowiedzieć z poniższego diagramu opublikowanego przez :

android_version_usage

Wykres został odpowiednio uzupełniony na podstawie liczby odwiedzin poszczególnych wersji systemu w Android Marketplace w okresie od 1 do 14 grudnia włącznie.

Na 1 miejscu z dużą przewagą usytuowała się wersja 1.6 (54.2%). Tuż za nim Android 1.5 (27.7%), a na ostatnim miejscu „na podium” znalazła się odsłona 2.0.1 (14.8%).

Cóż można wywnioskować? Ano to, że Motorola Droid przyjęła się na rynku i jest często kupowana, o czym świadczy 3 miejsce na wykresie. Dodatkowo sporo osób korzysta z HTC Dream (Era G1) z Donut (1.6) oraz Magic i Hero (Era G2) z Cupcake (1.5), jednak w najbliższym czasie mają ukazać się aktualizacje systemu do kilku modeli telefonów, a co za tym idzie wykres znacznie się zmieni.


[źródło: ]

Podobne wpisy:

Jedna odpowiedz

  • >Mariusz
    31-12-2009 | Permalink |

    bezsensowna statystyka – równie dobrze można tu wpisać modele telefonów z systemem android. Udział w rynku danej wersji Androida zależy tylko od częstotliwosci aktualizacji wypuszczanych przez jego producenta. Przykład HTC Hero – liczba aktualizacji systemu – 0. W związku, że wyliczenia prowadzone są przez Android Developers nie uwzgledniają samodzielnych „modyfikacji” urządzeń. Zresztą po pierwsze nikt nie zna liczby zrootowanych urządzeń, po drugie można przyjąć, że są to promile – nowe urządzenie na rynku, gwarancja itd.

Skomentuj ten wpis

Dodaj swój komentarz lub trackback ze swojej strony. możesz również subksrybować komentarze via RSS.

Twój adres nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych *