Krok w tył w wykonaniu Acera

acer_android

W ciągu ostatnich kilku miesięcy można było usłyszeć, iż potężne koncerny IT mają w planach wdrożenie systemy Android OS do swoich netbooków. Jednym z nich był Acer.


Firma Acer chciała wydać swoje netbooki jeszcze w 2009, a dokładniej w trzecim kwartale tego roku. W serwisu DigiTimes tajwańska spółka wycofuje się z tych słów mówiąc, iż nie był ustalony żaden harmonogram realizacji tych projektów. Brzmi to bardzo dziwnie, bo jeszcze nie tak dawno (czerwiec) ogłosiła swe plany co do sytemu Google na ten rok. Miało to miejsce na targach Computex gdzie zapowiedział powstanie kilku bazujących na procesorach Atom netbooków z Androidem (x86).


Na pytanie czy znana jest już data wprowadzenia komputerów na rynek rzecznik Acera odpowiedział, że że „Jeszcze nie ogłosiliśmy dokładnego terminu wydania netbooków z dual OS”.


Fakt, iż system Android nie został zaprojektowany dla komputerów przenośnych daję się we znaki. Pierwsze prototypy netbooków dowiodły, że zamiana dotykowego wyświetlacza obecnego w smartfonach nie zastąpi gładzika i klawiatury. Dużo lepszym system wydaję się nie tak dawno zapowiedziany przez Google – Chrome OS. Może Acer zrezygnuje z dalszych planów wdrożenia mobilnego systemu na rzecz Chrome?

[Źródło: , ]

Podobne wpisy:

Skomentuj ten wpis

Dodaj swój komentarz lub trackback ze swojej strony. możesz również subksrybować komentarze via RSS.

Twój adres nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych *